0
07 července, 2014

Kozí mléko - zdravější než kravské

 

Pití kozího mléka je zdravější než konzumace toho kravského. Kozí produkt má více zdraví prospěšných látek než kravský a je vhodnější při prevenci chudokrevnosti z nedostatku železa. Z výzkumů vyplývá, že kozí mléko obsahuje více vápníku, hořčíku, fosforu a železa a má vyváženější poměr těchto minerálů než mléko kravské.


Pravidelné užívání kozího mléka
• sehrává aktivní roli v prevenci rakoviny
• prokazatelně působí na výstavbu a obnovu buněk
• je lépe stravitelné než mléko kravské
• je vhodné pro alergiky na kravské mléko
• má příznivé výsledky při léčbě onemocnění kůže, atopického ekzému nebo astma
• působí pozitivně na žaludek a střeva
• je doporučované při léčbě plicních onemocnění a nervových poruch

Jogurt
Působí blahodárně na střevní mikroflóru člověka:
• snižuje tvorbu bakteriálních enzymů v tlustém střevu, které mají mutagenní účinky a mohou vyvolávat růst nádorů
• snižuje hladinu krevního LDL cholesterolu.
Má příznivý vliv na zdraví konzumenta, nepůsobí ale na léčení konkrétních nemocí, působí na organismus preventivně, takže vytváří předpoklady pro fyzickou a duševní pohodu a udržení zdraví. Měl by se konzumovat jako součást denní stravy.

A jak je to s alergiemi?
Intolerance na laktózu. Pokud máte intoleranci na laktózu, většinou nemůžete pít žádné mléko, a to ani kozí a ani ovčí. Laktózy je všude skoro stejně. Nicméně jsou pro vás vhodné sýry, které zrají cca 3 týdny, stopové množství laktózy je obsaženo v měkkých sýrech.
Alergie na bílkovinu (kasein). V případě, že máte alergii na alfa S1 – je pro vás užívání kozích výrobků možné, protože kozí mléko alfa S1 neobsahuje. Řidčeji se vyskytuje i alergie na alfa S2, a zde vám ani kozí výrobky pravděpodobně nepomůžou.

Kozí mléko dětem už od 4 měsíců!
Velkým problémem u kojenců je alergie na kravské mléko. Alergii na kravské mléko může vyřešit podávání příkrmu z mléka kozího už i kojeným dětem od 4. měsíce. Česká pediatrická společnost doporučuje alergickým dětem příkrmy z kozího mléka. 

 

 

0
07 července, 2014

Ghí - přepuštěné máslo

 

 

 

Přepuštěné máslo neboli Ghí se vyrábí z kravského másla pomalým přepouštěním (rozehříváním v nádobě ve vroucí vodní lázni) másla, kdy se z něj odstraňuje voda a ostatní příměsi až zbude čirý tuk žluté barvy, který má vyšší bod přepalování (200-250 °C) než původní máslo (150-180 °C) a mnohem delší trvanlivost i mimo lednici, kde je pak prakticky věčný. Správně připravené uchovávané v uzavřených nádobách na chladném a suchém místě vydrží měsíce.
Přepuštěné máslo se používá na smažení nebo pečení, kde se cení nejen jeho výše uvedené vlastnosti, ale i jeho slabě nasládlá jemně oříšková chuť a vůně.
Jako přečištěné máslo je ghí přirozeně bezlepkové a díky nulovému obsahu laktózy je vhodný i pro ty, kteří mají problémy s intolerancí mléčné bílkoviny.
Ajurvéda pohlíží na ghí jako na zásadní potravu pro zdravý vzhled, mentální rovnováhu a dobré trávení. Zároveň je považováno za nejlepší produkt pro přípravu vařených, pečených a smažených jídel.

Ajurvédské texty popisují četné různorodé výhody užívání ghí pro tělo i mysl:
Trávení: Ghí pomáhá vyvažovat nadbytek žaludečních kyselin a pomáhá udržovat a upravovat vnitřní prostředí žaludku.
Mírné popáleniny: Stejně jako aloe, použitím ghí předejdeme puchýřům a zjizvením, pokud je včas aplikováno na kůži, přičemž hojivé vlastnosti ghí se zvyšují délkou skladování.
Mysl: Ghí podporuje všechny tři aspekty činnosti mysli: učení se, paměť a vzpomínání.
Plodnost: Zvyšuje kvalitu spermatu a vajíčka pro zdravější plod.