0
15 dubna, 2015

Jak vařit chřest

Chřest vaříme v osolené vodě se špetkou cukru, plátkem másla a kolečkem citrónu. Podle tloušťky výhonků (pazochů) postačí doba 7 až 12 minut na jeho změknutí. Po uvaření chřest nesmíte ponořit do studené vody, jako se to dělá např. s brokolicí, která pod ledovou koupelí zazáří. Chřest by ztratil všechny vitamíny a oslabila by se jeho chuť.

Chřest bílý se rozhodně musí pečlivě celý oloupat až po hlavičku. U zeleného chřestu stačí oloupat cca poslední třetinu stonku (pazochu).

Co děláme s vodou, ve které se chřest vařil? Necháme si ji na chřestovou krémovou polévku. Byť by jí měly být jen dvě malé naběračky, rozhodně tahle luxusní polévka stojí za to, abychom ji nevypustili z jarního jídelníčku.

Pokud nemáte doma správný chřestový hrnec, můžete chřest připravit třeba v pánvi. Chřestové hlavičky jsou nejchutnější vařené jen v páře, chřestový svazek v pánvi podložte třeba dřevěnou obracečkou, aby vrcholky chřestu zůstaly lehce nad vodou a vařte pod poklicí.

0
15 dubna, 2015

Chřestová polévka

 

Potřebujeme:

  •  svazek bílého chřestu (500 g)
  • 3 lžíce másla
  • 3 lžíce hladké mouky
  • 750 ml vývaru z vařeného chřestu
  • sůl
  • špetka muškátového květu nebo oříšku
  • 150 – 200 ml smetany
  • na každou porci 1 ks zastřeného vejce
  • jarní bylinky (pažitka, petrželka) 
 Nejprve uvaříme chřest podle návodu. Tenké výhonky, tzv. pazochy bílého chřestu se na polévku hodí přímo báječně.

V hrnci na polévku rozpustíme máslo a přidáme hladkou mouku, ze které na másle připravíme světlou jíšku. Rozředíme ji prochladlým chřestovým vývarem a dobře promícháme. Nejlépe to jde šlehací metličkou. Chřestová polévka musí být hebká a jemná jako mušelín v barvě slonovinové kosti. Podle chuti osolíme a ovoníme muškátovým květem či oříškem a zvolna provaříme. Mouka nesmí být v polévce za žádnou cenu cítit. Když je polévka hladká, přidáme pokrájený chřest, provaříme a ponorným mixérem rozmixujeme.

Je-li potřeba, polévku prolijeme přes cedník a závěrem zjemníme přidáním smetany a pokud si chceme dopřát, tak i malým plátkem másla. Samozřejmě můžeme přidat i trochu sladké ušlehané smetany v podobě malého kopečku rovnou do talíře, ale než to uděláte, ochutnejte. Třeba dojdete k názoru, že tahle polévka už k dokonalosti nepotřebuje vůbec nic. Její vrcholné číslo teď přijde :-) Na dno každého talíře položíme jedno čerstvé zastřené vejce a zalijeme horkou polévkou. To udělá s chutí veliké divy a dodá polévce zaručeně šmrnc. No a protože je jaro, talíř s polévkou rozhodně přizdobíme jarními bylinkami.