0
27 května, 2015

Jak založit kvásek

 

ŽITNÝ KVÁSEK

Ve skleničce rozmícháme na hladkou kašičku dvě lžíce žitné (může být celozrnná) mouky s vodou. Kašička by měla mít konzistenci těsta na lívance. Skleničku volně zakryjeme víčkem, ale nešroubujeme, musí tam maličko vzduchu. Skleničku necháme někde v teple, alespoň 25°C.

Druhý den bychom měli vidět, že kvásek ožívá, je cítit kysele, ale příjemně, ovocně. A na povrchu se začínají dělat bubliny. Musíme ho přikrmit. To se dělá tak, že přidáme trošku vody, asi tři lžíce a zase tu žitnou mouku a umícháme opět do stejné konzistence. Zakryjeme a necháme v teple.

Takhle to děláme po tři až čtyři dny. Pátý den můžeme zadělat na chleba. 

 

0
27 května, 2015

Kváskový chleba

 
 

 Ve větší míse smícháme 250g žitné mouky (nejlépe celozrnné), 250g vlažné vody a kvásek (stačí cca 2-3 lžíce). Mouku pořádně zapracujeme. Těsto by mělo být středně husté. Pokud je těsto příliš řídké zahustíme moukou. Přikryjeme utěrkou a dáme na 2 hodiny do tepla (cca 25-30°C).

Z namnoženého kvásku odebereme cca 2 lžíce a schováme do sklenice na příště (uchováváme v lednici).

Do zbytku přidáme 250g mouky žitné celozrnné (ale lze různě nakombinovat chlebovou s celozrnnou, špaldovou, pšeničnou, žitnou, …), 250g vody, lžíci soli, lžíci chlebového koření (kmín mletý, koriandr mletý apod.), semínka dle chuti (slunečnicová, dýňová, lněná, sezam….). Umícháme těsto (ne příliš řídké) a posypeme trochou mouky. Dáme opět přikryté kynout na 1-2 hodiny do tepla.

Po vykynutí těsto propracujeme a přendáme do formy (chlebová, dortová,…). Můžeme posypat semínky a dáme ještě kynout do trouby na 50°C. Po hodině teplotu zvýšíme na 230°C a pečeme cca 25 minut, chléb lehce zhnědne.

Po vytáhnutí z trouby necháme 5 minut ještě ve formě a poté vyklopíme. Kdo chce kůrku, vyklopí chléb po dopečení z formy a dá na cca 10 min ještě péct do trouby.